Aktualnosci / DepresJa+Ty=pomożemy - nowy projekt Stowarzyszenia „Erbel - Szkoła Przyszłości” w trakcie realizacji

DepresJa+Ty=pomożemy - nowy projekt Stowarzyszenia „Erbel - Szkoła Przyszłości” w trakcie realizacji

Stowarzyszenie „Erbel - Szkoła Przyszłości”  zorganizowało dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego zajęcia z psychologami i pedagogami. Projekt został dofinansowany ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego. Prowadzone przez specjalistów - Marzenę Salę, Iwonę Rudną i Małgorzatę Dobrowolską-Dąbrowską  warsztaty okazały się doskonałą metodą integracji klas i działań profilaktycznych w zakresie depresji  oraz skutków stresu. W bezpłatnych zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie z klas pierwszych i drugich. Były  one zorganizowane w ramach projektu Stowarzyszenia DepresJa+Ty=pomożeMY” dofinansowanego ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

Tematy zajęć to:

 - „Człowiek jako istota społeczna – czyli budowanie relacji i komunikacja”

 – „Jak radzić sobie ze stresem?”

- „Plan aktywności, a zdrowie psychiczne”

 Wszystkie działania, które pomagają uczniom wrócić w komfortowy sposób do stacjonarnego nauczania są niezwykle istotne, łagodzą objawy stresu, motywują do działania, podnoszą samoocenę, wzmacniają kontakty interpersonalne i ułatwiają rozpoznawanie emocji.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się jak radzić sobie ze stresem, np. poprzez ćwiczenia, regularną aktywność fizyczną, odpoczynek, zapewnienie sobie czasu na relaks, odpowiednio długi sen, zdrowe odżywianie się. Gdy odczuwa się nadmiar stresu, pomocna może się okazać psychoterapia. Rozmawiali o normach i rolach społecznych, poznali metody wspomagające budowanie relacji i komunikację.

Zobacz galerię