Aktualnosci / Konferencja "Podzielmy się doświadczeniem - Samorządy Uczniowskie w działaniu"

Konferencja "Podzielmy się doświadczeniem - Samorządy Uczniowskie w działaniu"

24 listopada 2022 r. w I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą pracy Samorządów Uczniowskich powiatu skarżyskiego. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń i zainicjowanie wspólnych działań realizowanych w szkołach ponadpodstawowych w naszym mieście.

W spotkaniu wzięła udział p. Katarzyna Bilska - członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, która w obrazowy sposób wskazała, jak duże znaczenie ma współpraca między szkołami i doceniła tę nowatorską inicjatywę. Głos zabrała również p. dyrektor I LO im. J. Słowackiego Martyna Maćkowiak, życząc wszystkim efektywnych i ciekawych rozmów. Opiekun SU p. Iwona Wójcik przeprowadziła krótkie szkolenie dotyczące pracy Samorządów Uczniowskich i ich znaczenia dla całej szkolnej społeczności oraz środowiska lokalnego. Panel dyskusyjny rozpoczęła p. Agnieszka Marczewska, która przedstawiła własne doświadczenia związane z pełnioną od wielu lat funkcją opiekuna Samorządu Uczniowskiego w I LO. Omówiła tradycyjne, cykliczne i nowe inicjatywy podejmowane przez zespół uczniów działających w samorządzie Erbla. O pracy poszczególnych Samorządów Uczniowskich wypowiadali się ich opiekunowie i uczniowie, aktywnie zaangażowani w życie swoich szkół.

Miło nam było gościć przedstawicieli II LO im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Transportowo- Mechatronicznych, Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Członkowie Samorządów Uczniowskich chętnie brali udział w ożywionej dyskusji na temat swoich działań, pomysłów, sukcesów i porażek. Było to bardzo ciekawe, pouczające i pełne emocji spotkanie. Całość zakończyła się krótkim występem artystycznym i słodkim poczęstunkiem.

Trzeba podkreślić, że najważniejszym efektem spotkania były plany na wspólne inicjatywy i działania, nawiązanie nowych znajomości i budowanie relacji między uczniami, którzy działają w Samorządach Uczniowskich szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że to pierwsze z cyklu spotkań młodych, kreatywnych i ambitnych samorządowców.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym gościom, Stowarzyszeniu "Erbel - Szkoła Przyszłości", Powiatowi Skarżyskiemu i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego, dzięki którym sfinansowany został projekt, w ramach którego odbyło się spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonała Natalia Molasy z kl. 3a

link do zdjęć:

Kategorie

Powiązane