Aktualnosci / Projekt edukacyjny "Pamięć i Patriotyzm"

Projekt edukacyjny "Pamięć i Patriotyzm"

Cześć, zadaj na stronę szkoły:
Projekt edukacyjny "Pamięć i Patriotyzm - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej dla Ojczyzny Wielkiej i Małej" wszedł w fazę realizacji!
Uczniowie klasy 2a pgim przygotowali i udostępnili wystawę "Polski wrzesień 1939" na tzw. małej sali gimnastycznej, gdzie z nauczycielami historii bądą mogli w ciekawy sposób uczestniczyć w lekcjach dotyczących wojny obronnej w 1939 roku, poznają szczególy agresji niemieckiej i sowieckiej, los ludności cywilnej, bohaterską postawę polskich żołnierzy! 
Kolejnym etapem będzie przygotowanie sympozjum historycznego w dniu 9 października, w trakcie którego przedstawią losy szkoły i jej społeczności w okresie II RP i lat okupacji, usłyszą od od dr. Marka Jedynaka z IPN w jaki sposób komuniści zwalczali tradycję II RP, prezes skarżyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego p. Marcin Medyński przybliży historię obchodów świąt państwowych w okresie II RP w naszym mieście, a wielkim finałem będzie uroczyste odsłonięcie tableau poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu nawiązujące do przedwojennej tablicy, która w latach 1935-1939 umieszczona była na elewacji szkoły. Niestety, z powodu obostrzeń sanitarnych impreza będzie miała charakter zamknięty, i osoby niezaproszone spoza szkoły nie będą mogły w niej uczestniczyć, chociaż pierwotnie duża część działań miała odbywać się na terenie miasta. Obiecujemy jednak bogaty serwis zdjęciowy!   
Realizacja kosztów finansowych projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia "Erbel - szkoła przyszłości", Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i Rady Rodziców I LO. 

Zobacz galerię