Aktualnosci / Podsumowanie projektu Ekonomia Społeczna dla Szkół

Podsumowanie projektu Ekonomia Społeczna dla Szkół


Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Agnieszką Marczewską, p. Anną Górecką, p. Renatą Strzelec, p. Magdaleną Zabiegło i p. Emilią Dworską brali udział w rocznym projekcie Ekonomia Społeczna dla Szkół.
W ramach działań testowano materiały edukacyjne dotyczące funkcjonowania ekonomii społecznej w gospodarce -odbyły się lekcje tematyczne na zajęciach podstaw przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie. Nauczyciele brali udział w szkoleniach dotyczących wprowadzania uczniów tematykę ekonomii społecznej.  
Kolejnym działaniem było prowadzenie przez uczniów internetowej firmy w ramach grywalizacji "Menedżer Ekonomii Społecznej". Trzy grupy uczniów przez miesiąc prowadziły w formie internetowej spółdzielnię socjalną. Uczestnicy mogli po raz pierwszy poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy, a przy okazji uczyli się, jak wspierać osoby wykluczone społecznie. 
Największą  atrakcją projektu była wizyta studyjna w spółdzielni socjalnej "Tropem przygody" w Kielcach. Uczestnicy wzięli udział w grze miejskiej na Kadzielni oraz w prelekcji i quizzie z nagrodami na temat działania firm należących do ekonomii społecznej. Wizyta studyjna w spółdzielni socjalnej "Tropem przygody" została dofinansowana  przez inicjatorów projektu -Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość na kwotę 3000 zł.
Celem projektu było przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej firmy, a także uwrażliwienie na potrzeby osób wykluczonych, które mają utrudniony dostęp do rynku pracy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych działań na FB szkoły.

Kategorie

Powiązane