Aktualnosci / "Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba"

"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba"

członkowie Samorządu Uczniowskiego brali udział w trzydniowej wycieczce do Wólki Milanowskiej w ramach projektu "Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba" realizowanego przez Stowarzyszenie "Erbel - Szkoła Przyszłości". Projekt jest współfinansowany ze środków publicznych Województwa Świętokrzyskiego w ramach konkursu ofert "Świętokrzyskie dla młodych" oraz przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej.
Celem wyjazdu była integracja, zaplanowanie pracy rocznej, szkolenie Samorządu Uczniowskiego oraz budowa potencjału postaw patriotycznych i obywatelskich wśród społeczności uczniowskiej.
Uczniowie podczas trzydniowego wyjazdu zakwaterowani byli w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej - tutaj mogli się integrować oraz brali udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu planowania pracy samorządu. Nie zabrakło również innych atrakcji. Uczniowie
mieli okazję zwiedzić wystawę malarstwa XVIII/XX wieku w Muzeum Narodowym w Kielcach oraz wystawę monograficzną Rafała Olbińskiego, wybitnego współczesnego twórcy plakatu, rzeźby i malarstwa. Następnie brali udział w grze edukacyjnej w Geoparku Kielce, gdzie można było poznać geologiczne dzieje Ziemi. Ostatniego dnia zwiedzili Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.
Już jutro zaprosimy do obejrzenia pełnej fotorelacji z wycieczki