Aktualnosci / 3- dniowa wycieczka integracyjna do Wólki Milanowskiej

3- dniowa wycieczka integracyjna do Wólki Milanowskiej

Samorząd Uczniowski I LO im.J. Słowackiego wybrał się na tradycyjną 3- dniową wycieczkę integracyjną do Wólki Milanowskiej.
Pierwszego dnia odbyły się zajęcia na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach w walcowni, spawalni oraz pracowni termowizyjnej. Wszystkich bardzo zainteresował wykład z kryminologii i inżynierii środowiska. Następnie uczniowie mogli się wyszaleć w Kieleckim Parku Trampolin, a po zakwaterowaniu w Wólce Milanowskiej na dyskotece integracyjnej.
Pierwszy dzień wycieczki Samorządu Uczniowskiego był bardzo udany.
Uczniowie I LO podczas drugiego dnia wycieczki uczestniczyli w zajęcia integracyjnych i warsztatach rozwijających umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, prowadzonych przez edukatora ŚCDN. Ponadto uczniowie wędrowali szlakiem królewskim z Nowej Słupi, położonej u stóp Łysej Góry, do najstarszego w Polsce Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Wieczorem odbyło się ognisko z poczęstunkiem - młodzież upiekła kiełbaski i spędziła miło czas przy dźwiękach gitary.
Ostatniego dnia wycieczki uczniowie I LO uczestniczyli w zajęciach na kieleckiej strzelnicy, gdzie uczestniczyli w konkursie strzeleckim z broni krótkiej. Zajęcia zorganizowano wychodząc naprzeciw zmianom w programie nauczania ogłoszonym przez Ministra Edukacji i Nauki - program przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa został rozszerzony m.in. o strzelanie z broni palnej i ogólną umiejętność posługiwania się bronią. Następnie młodzież odwiedziła Instytut Dizajnu w Kielcach, gdzie wzięła udział w zajęciach dotyczących wzoru na tkaninie. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać projekt designerski, który następnie został wydrukowany na ich koszulkach. Ponadto zwiedzili wystawę prac Aliny Scholtz - pionierki polskiej architektury krajobrazu. Wszystkie trzy dni wycieczki były niezwykle udane, sprzyjały integracji i kształciły nowe umiejętności uczniów. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu Stowarzyszenia "Erbel- Szkoła Przyszłości": "Ten kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków" - młodzi ludzie w drodze do wyznaczania swoich celów.Zobacz galerię

Kategorie

Powiązane