Aktualnosci / NASI WOLONTARIUSZE WOŚP

NASI WOLONTARIUSZE WOŚP

Tegoroczny 29 finał WOŚP  był inny niż wszystkie. Ze względu na pandemię Covid-19 zbiórki głównie odbywały się w internecie. W tym roku zbierano fundusze na wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jednak jak co roku wśród wolontariuszy znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

            Natalia Molasy z kl. 1A zebrała w tym roku 3714 zł i był to czwarty finał, na którym jest wolontariuszem. Przez poprzednie dwa lata Natalia ustanawiała rekordy zbiórek w Skarżysku-Kamiennej. Łacznie prze te lata udało jej się zebrać 14 577 zł i 83 grosze. Na pytanie jaka jest jej motywacja odpowiada, że lubi taką formę pomagania, jaką jest wolontariat. Cieszy ją, że poprzez zbiórkę pieniędzy może pomóc innym ludziom. Dla Natalii jest to też forma podziękowania, bo sama jako noworodek korzystała ze sprzętu WOŚP.

            Julia Porcarelli z kl. 2C4 również jest wolontariuszem WOŚP od czterech lat. W tym roku udało jej się zebrać 679, 14 złotych. Julia swą motywację ujęła w jednym zdaniu: " Widok ludzi, którzy z uśmiechem chcą pomóc innym, jest cudowny!"

            Gratulujemy naszym wolontariuszkom wspaniałej postawy, a Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy życzymy, aby grała do końca świata i o jeden dzień dłużej. Sie ma:)

 

Zobacz galerię