I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Wycieczka do Zakładu Fizyki Jądrowej PDF Drukuj Email

14Erbel i lekcje fizyki inne niż wszystkie. 
Klasa innowacyjna Ib wraz z opiekunami: panią Jolantą Bury i panią Iwoną Janta uczestniczy w wykładach i zajęciach z fizyki, matematyki i astronomii między innymi na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. 21 listopada br. pod opieką pracowników UJK p. Daniela Soboty i p. Karola Szarego uczniowie zwiedzali Zakład Fizyki Jądrowej - jeden z najnowocześniejszych w Polsce.

Więcej…
 
"Akcja AB na Kielecczyźnie" PDF Drukuj Email

13Nauczyciele historii zapraszają do obejrzenia ekspozycji plakatów pt. "Akcja AB na Kielecczyźnie" na tzw. "dawnej" lub "małej" sali gimnastycznej, pełniącej obecnie rolę audytorium, szczególnie, że spora część poświęcona jest pomordowanym na Brzasku! Wystawę zamontowali uczniowie klasy 3f, a uczniowie klasy 1e już odbyli zajęcia i otrzymali oceny!

 
"Oczy i Obiektywy" PDF Drukuj Email

12W sobotę 17 listopada uczniowie z projektu edukacyjnego Etno-Polska mieli swój pierwszy w życiu wernisaż w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wystawa jest jednym z punktów Skarżyskiego Przeglądu Filmów Etnograficznych "Oczy i Obiektywy". Przed tym wydarzeniem nasi uczniowie przez 3 tygodnie zbierali zdjęcia i informacje dotyczące przeszłości Skarżyska-Kamiennej i Suchedniowa.

Więcej…
 
„Tajemnice Świat Bożego Narodzenia” PDF Drukuj Email

11Wspólnie z nauczycielem p. Katarzyną Dekarczyk nasi uczniowie :
Zuzanna Rot
Natalia Stopa
Emilia Żak
Wiktoria Kwapisz

Więcej…
 
Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny- etap powiatowy PDF Drukuj Email

10Dnia 16.11.2018 w Zespole Szkół Techniczno-Mechatronicznych w Skarżysku odbył się Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny- etap powiatowy, nad którym honorowy patronat objął Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski. Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i przełamywanie stereotypów, że matematyka jest tylko dla wybranych.

Więcej…
 
Program szkolnej edukacji audiowizualnej "Świętokrzyskiej Akademii Filmowej" w Kielcach. PDF Drukuj Email

915 listopada młodzież naszego liceum wraz z opiekunem, panią Beatą Frączkiewicz, wzięła udział w pierwszym z cyklu spotkań edukacyjnych, organizowanych w ramach autorskiego programu szkolnej edukacji audiowizualnej "Świętokrzyskiej Akademii Filmowej" w Kielcach. Celem programu jest podniesienie kompetencji audiowizualnych młodych odbiorców tekstów kultury i zobrazowanie problemów współczesnego świata.

Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-