I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Wycieczka do Włoch PDF Drukuj Email

wlovhyWzorem lat ubiegłych młodzież naszej szkoły udała się w kwietniu br. na wycieczkę zagraniczną. Tym razem odbyli niezapomnianą podróż w czasie podczas której mieli okazję poznać pełny obraz kultury i tradycji europejskiej na przestrzeni 3000 lat. Odwiedzili trzy słynne włoskie miasta: Florencję - stolicę Toskanii, słynną m.in. z Mostu Złotników i Galerii Uffizi; Rzym - Wieczne Miasto, w którym spotykają się style architektoniczne i bogactwa kultury od starożytności do współczesności; romantyczną Wenecję - jedną z najcenniejszych pozycji na liście światowego dziedzictwa ludzkości.

Więcej…
 
„Dwujęzyczne Świętokrzyskie” PDF Drukuj Email

dwuLanguage Show w naszej szkole.
19 kwietnia odbyły się pierwsze, inauguracyjne warsztaty językowe w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Do tej pory uczniowie I LO wyjeżdżali na warsztaty do Kielc, tym razem spotkanie odbyło się w murach Erbla. Gościliśmy p. Andrzeja Łukasika z Urzędu Marszałkowskiego, koordynatora projektu, który poprowadził pierwszą część warsztatów, przybliżył ideę projektu oraz przekonywał, że dwujęzyczność pomaga otworzyć każde drzwi do świetlanej przyszłości. Kolejnym punktem warsztatów była dyskusja panelowa, którą poprowadził p. Łukasik, a udział w niej wzięło troje uczniów naszej szkoły: Agata MańkoAdrian Grunt oraz Bartek Kraska.

Więcej…
 
Giełda szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email

30221942 1599234010152226 2671018892704350208 oGiełda szkół ponadgimnazjalnych zaliczona do bardzo udanych  
Cieszymy się 
z: Marek KaniaAnna WójcikJulia Gębura Mateusz Warchałowski, Weronika Łoboda

 
Własnoręczne pisanki dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii w Kielcach PDF Drukuj Email

29595263 1592081420867485 6195862274144120924 nKolejny raz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej pamiętali o chorych dzieciach z Oddziału Hematologii i Onkologii w Kielcach.
Tym razem młodzież podarowała małym pacjentom własnoręcznie wykonane pisanki wraz z najlepszymi życzeniami z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Organizatorki akcji dziękują młodzieży za zaangażowanie.

 
"Dwujęzyczne Świętokrzyskie" PDF Drukuj Email

XDWarsztat językowy w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" z Sange Sood. Sange będzie prowadził warsztaty w naszej szkole już w kwietniu.

 
Wycieczka do teatru PDF Drukuj Email

skrrraPo raz kolejny cała społeczność szkolna I LO mogła wziąć udział we wspólnej wycieczce do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć sztukę Stanisława Wyspiańskiego pt." Wyzwolenie". Tradycyjny tekst dramatu został wzbogacony o nawiązania do kultury współczesnej. 

Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-