I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
,,Droga do niepodległości w latach 1914-1918" PDF Drukuj Email

814 listopada w związku z obchodami 100-lecia niepodległości odbył się konkurs historyczny pt. . I miejsce zajęła Agnieszka Głuch z kl 1f, II Ada Ruszkowska z 1a, III miejsce Dominik Flantowicz z kl 1b. Konkurs przygotowali p. Iwona Janta, p. Gabriela Stępień-Janicka, p. Magdalena Zabiegło i p. Sławomir Siudek.

 
"Osada Kamienna u progu Niepodległości" PDF Drukuj Email

7Nasza uczennica Bernadetta Wiącek wśród wyróżnionych w konkursie "Osada Kamienna u progu Niepodległości" Z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs organizowali: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej i Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na dorocznej sesji PTH w Skarżysku-Kam. 9 listopada.

 
Mecz piłki nożnej nauczycieli PDF Drukuj Email

6W piątek, 9 listopada, na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku - Kamiennej odbył się mecz piłki nożnej nauczycieli, pedagodzy z powiatu zmierzyli się z nauczycielami z miasta. Nauczyciele powiatowi wygrali 14:3. Wśród zawodników nasz kolega i nauczyciel Robert Frączkiewicz, który strzelił 6 bramek!!!

 
Treningi pływania PDF Drukuj Email

5Nasi uczniowie zaczęli pod okiem Pani Dyrektor Martyny Maćkowiak treningi pływania. Zajęcia są w soboty. Jeśli jesteś uczniem klasy 8 lub 3 klasy gimnazjum, wybierasz się do ERBLA i chciałbyś trenować pływanie z nami zapraszamy!

 
XI Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią do Niepodległej" PDF Drukuj Email

4W Miejskim Centrum Kultury zorganizowano XI Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią do Niepodległej". Naszą szkołę reprezentował solista Krystian Szczygieł, który brawurowo wykonał utwór Jacka Kaczmarskiego pt. "Rozbite oddziały" oraz zespół Erbel-Band. Zespół wystąpił w składzie - wokal: Marita Seweryn i Kajetan Górlicki, gitary: Tomasz Lubelski i Mateusz Sukiennik, gitara basowa: Weronika Łoboda, fortepian: Karol Szapsza, perkusja - Natalia Ruzik. Uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Dariusza Malejonka pt. "Noc". Uczeń Krystian Szczygieł został zaproszony do wykonania utworu Jacka Kaczmarskiego podczas uroczystego finału konkursu, który odbędzie się 14 listopada w MCK. Serdecznie gratulujemy. 

 
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

3Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia - montaż słowno-muzyczny "Polskie drogi do wolności". Uczniowie przedstawili najtrudniejsze momenty polskiej historii od 11 listopada 1918 r. aż po czasy współczesne. Śpiewane piosenki, recytacja, elementy teatralne i wizualizacje, były zachwycające. Wszystkim wykonawcom gratulujemy wspaniałego występu, który poruszył wszystkich widzów. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Agnieszki Marczewskiej, Katarzyny Szwed, Katarzyny Dekarczyk i Elizy Jesionek.

 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-