I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
XI Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią do Niepodległej" PDF Drukuj Email

4W Miejskim Centrum Kultury zorganizowano XI Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią do Niepodległej". Naszą szkołę reprezentował solista Krystian Szczygieł, który brawurowo wykonał utwór Jacka Kaczmarskiego pt. "Rozbite oddziały" oraz zespół Erbel-Band. Zespół wystąpił w składzie - wokal: Marita Seweryn i Kajetan Górlicki, gitary: Tomasz Lubelski i Mateusz Sukiennik, gitara basowa: Weronika Łoboda, fortepian: Karol Szapsza, perkusja - Natalia Ruzik. Uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Dariusza Malejonka pt. "Noc". Uczeń Krystian Szczygieł został zaproszony do wykonania utworu Jacka Kaczmarskiego podczas uroczystego finału konkursu, który odbędzie się 14 listopada w MCK. Serdecznie gratulujemy. 

 
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

3Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia - montaż słowno-muzyczny "Polskie drogi do wolności". Uczniowie przedstawili najtrudniejsze momenty polskiej historii od 11 listopada 1918 r. aż po czasy współczesne. Śpiewane piosenki, recytacja, elementy teatralne i wizualizacje, były zachwycające. Wszystkim wykonawcom gratulujemy wspaniałego występu, który poruszył wszystkich widzów. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Agnieszki Marczewskiej, Katarzyny Szwed, Katarzyny Dekarczyk i Elizy Jesionek.

 
Podpisane umowy z Fundacją Daj Szansę PDF Drukuj Email

2W poniedziałek 5.11 zostały podpisane umowy z Fundacją Daj Szansę na wypłatę stypendiów w roku szkolnym 2018/2019.
Gratulujemy wszystkim stypendystom.

 
Wywiad z absolwentem naszej szkoły panem Mateuszem Bolechowskim. PDF Drukuj Email

131 października uczniowie klas pierwszych przeprowadzili wywiad z absolwentem naszej szkoły panem Mateuszem Bolechowskim.

Dziennikarz opowiedział nam o swoich latach szkolnych oraz drodze do sukcesu. Rozmawialiśmy nie tylko na temat pracy dziennikarskiej pana Mateusza Bolechowskiego, ale także na temat tego, jak wyglądało jego życie kiedy należał do społeczności naszej szkoły. Każdy uczestnik wywiadu mógł zadawać pytania, na które nasz gość bardzo chętnie odpowiadał.

Więcej…
 
Halloween PDF Drukuj Email

yJak co roku o tej porze naszą szkołę nawiedziły duchy, zjawy i upiory. Najlepszy strój na Halloween zaprezentowała Magdalena Pająk z klasy 3a, która wygrała kupon zwalniający z odpowiedzi ustnej. Na wyróżnienie zasługują również stroje Michała Wilczyńskiego z kl. 2b, Kornelii Palkowskiej z kl. 1d i Jakuba Wężyka z kl. 1b.
W skład jury wchodzili: p. Marek Kasprzyk oraz przewodnicząca szkoły Aleksandra Woźniak i jej zastępca Szymon Rzeźnik.

 
"MILION NA STYPENDIA" PDF Drukuj Email

tW sobotę, 27 października w Miejskim Centrum Kultury odbył się 43.koncert charytatywny pt. "MILION NA STYPENDIA". Podczas koncertu wystąpili Ireneusz Boczek wraz z żoną Justyną Dybek - Boczek oraz polskie Gwiazdy scen operowo-operetkowych. Wręczono stypendia 20 uczniom. Jak zaznacza prezes Fundacji "Daj Szansę" Joanna Wężyk Fundacja od początku swojego istnienia pozyskała na stypendia już milion złotych. Jest to kwota, dzięki której "Daj Szansę" w ciągu 18 lat swojej działalności umożliwiła wspólnie z darczyńcami start w lepszą przyszłość 600 młodym ludziom z terenu powiatu skarżyskiego.

Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-