I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Podpisane umowy z Fundacją Daj Szansę PDF Drukuj Email

2W poniedziałek 5.11 zostały podpisane umowy z Fundacją Daj Szansę na wypłatę stypendiów w roku szkolnym 2018/2019.
Gratulujemy wszystkim stypendystom.

 
Wywiad z absolwentem naszej szkoły panem Mateuszem Bolechowskim. PDF Drukuj Email

131 października uczniowie klas pierwszych przeprowadzili wywiad z absolwentem naszej szkoły panem Mateuszem Bolechowskim.

Dziennikarz opowiedział nam o swoich latach szkolnych oraz drodze do sukcesu. Rozmawialiśmy nie tylko na temat pracy dziennikarskiej pana Mateusza Bolechowskiego, ale także na temat tego, jak wyglądało jego życie kiedy należał do społeczności naszej szkoły. Każdy uczestnik wywiadu mógł zadawać pytania, na które nasz gość bardzo chętnie odpowiadał.

Więcej…
 
Halloween PDF Drukuj Email

yJak co roku o tej porze naszą szkołę nawiedziły duchy, zjawy i upiory. Najlepszy strój na Halloween zaprezentowała Magdalena Pająk z klasy 3a, która wygrała kupon zwalniający z odpowiedzi ustnej. Na wyróżnienie zasługują również stroje Michała Wilczyńskiego z kl. 2b, Kornelii Palkowskiej z kl. 1d i Jakuba Wężyka z kl. 1b.
W skład jury wchodzili: p. Marek Kasprzyk oraz przewodnicząca szkoły Aleksandra Woźniak i jej zastępca Szymon Rzeźnik.

 
"MILION NA STYPENDIA" PDF Drukuj Email

tW sobotę, 27 października w Miejskim Centrum Kultury odbył się 43.koncert charytatywny pt. "MILION NA STYPENDIA". Podczas koncertu wystąpili Ireneusz Boczek wraz z żoną Justyną Dybek - Boczek oraz polskie Gwiazdy scen operowo-operetkowych. Wręczono stypendia 20 uczniom. Jak zaznacza prezes Fundacji "Daj Szansę" Joanna Wężyk Fundacja od początku swojego istnienia pozyskała na stypendia już milion złotych. Jest to kwota, dzięki której "Daj Szansę" w ciągu 18 lat swojej działalności umożliwiła wspólnie z darczyńcami start w lepszą przyszłość 600 młodym ludziom z terenu powiatu skarżyskiego.

Więcej…
 
300 minut soboty poświęconych na matematykę PDF Drukuj Emailr300 minut soboty poświęconych na matematykę. W tym miesiącu uczniowie klasy 3 e w ramach przedmaturalnych powtórek zmagali się z trygonometrią. Zajęcia społecznie prowadzi pani Jolanta Bury. Listopadowe zajęcia poświęcone argumentowaniu i dowodzeniu.

 
Zajęcia w Społecznej Akademii Nauk w Kielcach PDF Drukuj Email


eZajęcia w Społecznej Akademii Nauk w Kielcach 
26 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach przybliżających pracę Policji. Uczniowie mogli porozmawiać z antyterrorystą, kryminologiem, ratownikiem medycznym, negocjatorem policyjnym, policjantami z prewencji i drogówki oraz z instruktorem strzelectwa.

 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-