I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
uczniowie naszego liceum odebrali O'SKARY za film o historii budynku I LO PDF Drukuj Email

710 października w patio MCK w Sku-Kam. uczniowie naszego liceum odebrali O'SKARY za film o historii budynku I LO, czyli naszym budynku. To nie żart. Autorami krótkiej etiudy filmowej 7 uczniów klas pierwszych, którzy pod kierunkiem p. P. Kardysia i pod okiem profesjonalnego edukatora-filmowca M. Kondraciuka, korzystając z oferty Muzeum Orła Białego (p. P. Kołodziejski) i dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na zadanie "Prawda czasu i prawda ekranu" wzięli udział w warsztatach nauki kręcenia filmu, a następnie samodzielnie nakręcili film.

Więcej…
 
UJK w Kielcach obejmuje patronatem naukowym I LO PDF Drukuj Email

6Wspaniała wiadomość dla naszych uczniów!
Od dziś Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach obejmuje patronatem naukowym I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. Uczniowie i pracownicy Liceum będą brali udział w wybranych seminariach, konwersatoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych UJK.

Więcej…
 
Lekcja w Muzeum Narodowym w Kielcach PDF Drukuj Email

5Lekcja w Muzeum Narodowym w Kielcach
8 października grupa uczniów realizujących rozszerzoną historię uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w muzeum w Kielcach. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się o działalności Aleksandra Wielkiego, ile ludów podbił Czyngis-Chan, po co Kortez wyruszył do Meksyku i czy zima pokonała Napoleona. Zajęcia miały na celu przybliżenie historii wielkich przywódców oraz ich wpływu na świat.

 
Weekend w Erblu z matmą PDF Drukuj Email


4Weekend w Erblu z matmą. Była pizza, wspólne śpiewanie, no i matematyka. Dużo matematyki. Jedną sobotę w miesiącu maturzyści z Erbla spędzają na zajęciach dodatkowych z matematyki ucząc się razem z p. Jolantą Bury
 do matury. Za miesiąc następna sesja.

 
Spotkanie z autorką powieści p. Ireną Paździerz PDF Drukuj Email

2W dniu 28 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ciekawym spotkaniu z autorką powieści p. Ireną Paździerz, która jest członkiem Związku Literatów Polskich.
Uczniowie wysłuchali informacji o drodze twórczej autorki, a także fragmentu jednego z jej opowiadań. 
Pani Irena Paździerz przekazała do naszej biblioteki szkolnej dwie swoje książki: "Trauma Ewy" i "Marzeń zielone migdały" - pozycje te można już wypożyczać.

 
,,Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!'' PDF Drukuj Email


1W czwartek 27 września młodzież z Erbla brała udział w VII edycji programu ,,filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!''. Projekt organizowany jest przy udziale Instytutu Muzyki i Tańca IMIT w Lublinie. Już piąty raz spotkania odbywają się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. I Liceum Ogólnokształcące to jedyna szkoła spoza Kielc biorąca udział w tym przedsięwzięciu.
Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-