I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Jagielloński Turniej Matematyczny PDF Drukuj Email

https://www.facebook.com/JagiellonskiTurniejMatematyczny/

W imieniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszam uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez UJ Jagiellońskim Turnieju Matematycznym.

https://www.facebook.com/JagiellonskiTurniejMatematyczny/

jtm

Więcej…
 
UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ PDF Drukuj Email

UWAGA UWAGA

Naszej Szkole udało się przystąpić do akcji UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ. 
Bierze w niej udział tylko 1000 szkół ponadgimnazjalnych w kraju.
Dzięki tej akcji nasi uczniowie zupełnie za darmo będą mogli przeczytać i wysłuchać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Na terenie szkoły w 3 miejscach wiszą plakaty promujące akcję i umożliwiające przystąpienie do niej. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Woblink i zeskanować kod z plakatu.
Plakaty wiszą - na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze, na drzwiach biblioteki i w holu wejściowym szkoły.
Zachęcamy do włączenia się do akcji.
Darmowe czytanie będzie udostępnione do końca listopada!
Życzymy niezapomnianych wrażeń przy czytaniu.

 
Dwujęzyczne Świętokrzyskie PDF Drukuj Email

23331285 1452083818200580 6570131855060284471 o6 listopada 2017 r., grupa 32 uczniów z klas I, II, i III naszej Szkoły wzięła udział w konferencji w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. 
Uczniowie wysłuchali prezentacji uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimanzjalnych, a także gości z Kanady, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Ważnym punktem programu były dyskusje panelowe z udziałem uczniów świętokrzyskich szkół.

Całej konferencji przyświecał jeden, najważniejszy cel: Pokazać korzyści płynące z nauki języka angielskiego. Mówili o tym między innymi p. Andrzej Łukasik – koordynator projektu, p. Ewa Łukomska – dziennikarka Echa Dnia, p. Edward Galea – gość z Kanady, p. Sange Sood z Wielkiej Brytanii oraz p. Robert Cassettari z Australii.

Pełni zapału przygotowujemy się do kolejnych warsztatów w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie” - przeprowadzimy je w naszej Szkole już niebawem :)

 
Śladami Przeszłości PDF Drukuj Email

23331321 1452029008206061 4295214748462562341 o Jakub Goździk, uczeń klasy 3a z sukcesami w konkursie historycznym "Śladami Przeszłości"!!!

IV miejsce i bezprzewodowe słuchawki JBL padły łupem naszego ucznia Jakuba Goździka, który przez kilka miesięcy prowadził fanpage'a "Niekłań w czasie Powstania Styczniowego”. Konkurs miał charakter ogólnopolski, a Jakub wykazał się dużym profesjonalizmem i był jedynym, który brał udział w konkursie "solo". Nawet pobyt w sanatorium nie przeszkodził mu w realizacji zadań konkursowych, a było ich całkiem sporo: wywiady, pamiątki z przeszłości, fakty z literatury przedmiotu, prospekcja terenowa, zainteresowanie szerokiej publiczności, przede wszystkim zaś nagłośnienie miejsca związanego z walką Polaków o niepodległość. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. 
Opiekunem był dr Piotr Kardyś.


 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-