I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Sobotnie zajęcia dla maturzystów PDF Drukuj Email


16To kolejna już sobota intensywnej nauki w Erblu. Dziś maturzyści pod okiem pani Małgorzaty Gruszczyńskiej i pani Jolanty Bury pilnie powtarzali materiał do matury z geografii i matematyki, a uczniowie klasy 2b wraz z panią Iwoną Jantą doskonalili swoje matematyczne kompetencje. Wkrótce następny naukowy weekend!

 
Stała wspólpraca z Studenckim Kołem Naukowym Progress PDF Drukuj Email

19Studenckie Koło Naukowe Progress działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego zaproponowało nam stałą współpracę. Studenci wydają własne czasopismo o tematyce ekonomicznej "Forward", które będzie przez nas stale prenumerowane. Pierwszy zamówiony przez nas numer czasopisma dostępny jest w sali nr 40 i można go wypożyczać (oczywiście bezpłatnie). Magazyn skierowany jest do uczniów interesujących się ekonomią i prawem lub planujących wybrać takie kierunki studiów. W bieżącym numerze można przeczytać o trendach rozwoju polskiej branży reklamy, innowacyjnych modelach biznesowych, negatywnych skutkach udostępniania danych osobowych oraz o prawnych aspektach wykonywania zabiegów estetycznych. Część artykułów jest w języku angielskim, dla tych którzy chcieliby poćwiczyć umiejętności językowe. Serdecznie zachęcamy do lektury.

 
Zajęcia profilaktyczne dotyczące zagrożeń wynikających z uzależnień PDF Drukuj Email

18W dniu 20 listopada uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących zagrożeń wynikających z uzależnień. Najpierw odbyło się krótkie wprowadzenie przewodniczącej szkoły Aleksandry Woźniak, która opowiedziała o tym, na jakie zagrożenia narażeni są młodzi ludzie we współczesnym świecie.

Więcej…
 
Podaruj dzieciom uśmiech!!! PDF Drukuj Email

15Podaruj dzieciom uśmiech!!!

Zaczynamy naszą wielką świąteczną akcję, która potrwa do 5 grudnia 2018r. Sprawcie razem z nami, żeby każde dziecko chore na raka z oddziału onkologii ŚCO w Kielcach dostało na Święta Bożego Narodzenia piękny prezent. Podarujmy maluchom pluszaka, grę planszową, klocki,kredki i bloki do malowania, plastelinę, książkę itp., które oderwą ich myśli od choroby!

Więcej…
 
Zajęcia z programowania PDF Drukuj Email

17Innowacyjna 1b na zajęciach z programowania. 60-cio godzinny cykl zajęć jest prowadzony w ramach realizowanego w szkole projektu "Cyfroedukacja". Dodatkowe zajęcia prowadzi w soboty dla chętnych uczniów pan Sławomir Szwarc.

 
Wycieczka do Zakładu Fizyki Jądrowej PDF Drukuj Email

14Erbel i lekcje fizyki inne niż wszystkie. 
Klasa innowacyjna Ib wraz z opiekunami: panią Jolantą Bury i panią Iwoną Janta uczestniczy w wykładach i zajęciach z fizyki, matematyki i astronomii między innymi na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. 21 listopada br. pod opieką pracowników UJK p. Daniela Soboty i p. Karola Szarego uczniowie zwiedzali Zakład Fizyki Jądrowej - jeden z najnowocześniejszych w Polsce.

Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-