I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Sesja LOP PDF Drukuj

12313587 887987417943559 7717315919818389740 nUczniowie I LO znakomicie wypadli w trakcie kolejnej sesji LOP, która odbyła się pod hasłem Piękne, rzadkie i chronione, a zorganizowanej przez naszą szkołę przy współpracy Zespołu Redakcyjnego Skarżyskich Zeszytów LOP, pod patronatem Starosty skarżyskiego Pana Jerzego Żmijewskiego. Sesję popularnonaukową, tym razem w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej, już tradycyjnie otworzył jako gospodarz Pan Dyrektor Piotr Lewandowski, całość poprowadził Pan Wojciech Białek.

Fotografie w galerii

W części pierwszej, gdzie prezentowane były edukacyjne projekty uczniowskie, uczennica klasy trzeciej Martyna Dolęga przedstawiła swoje dociekania na temat „tajemniczych kamieni z Młodzaw”, prawdopodobnie narzędzi kamiennych, spróbowała odszukać analogie i scharakteryzować kamienie/narzędzia w oparciu o dostępną literaturę przedmiotu, zwłaszcza publikacje dotyczące rezerwatu archeologicznego RYDNO. Jej wystąpienie, poszerzone o materiał ilustracyjny i analizę geologiczną zostanie opublikowane w kolejnym 15 Zeszycie LOP, planowanym na 2016 rok.
Następnie wystąpili z uczniowie Maria Garbala, Bartosz Miernik i Wojciech Bieszczad, którzy pod okiem Pana Wojciecha Białka prowadzili badania dotyczące masowych ruchów grawitacyjnych, jako procesów modelujących powierzchnię terenu. Wyniki zostały opublikowane w Zeszycie nr 14, promowanym na sesji.
Wszyscy uczniowie I LO zaprezentowali się bardzo dobrze, bez mała jak doświadczeni prelegenci, za co widownia nagrodziła ich gromkimi oklaskami. Wśród słuchaczy byli m.in.: przedstawiciele skarżyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Starosta powiatu skarżyskiego, pracownicy starostwa i nadleśnictwa, przedstawiciele lokalnych mediów i inni, zainteresowani tematyką konferencji słuchacze.

Fotografie w galerii

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-