I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Kuźnia Młodych Dziennikarzy PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 08. Październik 2014 18:44

received 1741000869478924W kwietniu w naszej szkole ruszył projekt dziennikarski finansowany ze środków unijnych w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw. Otrzymaliśmy dotację finansową w wysokości 4 980zł, a nasz projekt zajął II miejsce w województwie spośród zgłoszonych 127 wniosków.

"Kuźnia Młodych Dziennikarzy" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich I LO. W ramach projektu odbywają się zajęcia dotyczące dziennikarstwa w trzech zakresach: zajęcia z historii i specyfiki mediów, dziennikarskie zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia informatyczne dotyczące prawnych możliwości korzystania z zasobów internetowych, a także formatowania tekstów. Zajęcia prowadzone są przez p. Agnieszkę Marczewską, p. Elizę Jesionek i p. Andrzeja Włodarczyka.

W ramach projektu odbędą się również zajęcia warsztatowe w TVP Kielce, Radiu Kielce oraz TVŚwiętokrzyskiej. Ponadto do celów projektu zostanie zakupiony sprzęt biurowy umożliwiający własną edycję gazety Erbel24.

Uruchomiliśmy też bloga, gdzie każdy może zamieszczać artykuły, recenzje, fotografie i twórczość własną. Znajdziecie go tu: http://naszaredakcjaerbel24.blogspot.com/

W projekcie "Kuźnia Młodych Dziennikarzy" bierze udział 24 uczniów klas pierwszych i drugich.

Fotografie znajdują się w galerii.

LAST_UPDATED2
 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-