I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Dwujęzyczne Świętokrzyskie PDF Drukuj

   fotkaDzięki inicjatywie Pani dyrektor Martyny Maćkowiak, I L.O. im. J. Słowackiego w Skarżysku – Kamiennej przystąpiło do projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i ma na celu zwiększenie motywacji młodzieży do nauki języka angielskiego.
W dniu 12 września 2017 w I L.O. odbyły się pierwsze warsztaty prowadzone przez Pana Andrzeja Łukasika oraz Pana Roberta Cassettari. Warsztaty w całości były prowadzone w języku angielskim. Wzięło w nich udział około 30 uczniów, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali prezentacji.
Pan Andrzej Łukasik, doradca marszałka województwa świętokrzyskiego do spraw międzynarodowych oraz koordynator projektu, mówił o tym jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie oraz o tym jak cenne są osoby posługujące się kilkoma językami. W swojej prezentacji o słynnych poliglotach przybliżył między innymi sylwetkę Josepha Conrada, angielskiego pisarza polskiego pochodzenia, którego perfekcja w posługiwaniu się językiem angielskim pozwoliła mu na pisanie powieści w tym języku.
Natomiast Pan Robert Cassettari, nauczyciel języka angielskiego z Australii, w humorystyczny sposób przedstawił informacje o największych miastach Australii, zróżnicowanym klimacie i zamieszkujących ten kontynent zwierzętach. Zaprezentował również australijską odmianę języka angielskiego, która opiera się na języku brytyjskim ze znacznymi naleciałościami odmiany amerykańskiej.

Fotografie w galerii

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-