I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
"Historyczne" spotkania z wykładowcami szkół wyższych PDF Drukuj

24131818 1473887382686890 5506345692480013052 oKontynuujemy nasze "historyczne" spotkania z wykładowcami szkół wyższych. Jak co roku, także i w aktualnym 2017/2018 roku szkolnym planujemy spotkania z pracownikami naukowymi UJK. 
W dniu 30 listopada dr Paweł Kaptur z Institute of Modern Languages Jan Kochanowski University w Kielcach był naszym gościem na zajęciach z historii Anglii po angielsku! Młodzież uczęszczająca na zajęcia z historii tzw. rozszerzenie/fakultet (klasy II, III i wybrane osoby z klas I) wysłuchała z zainteresowaniem wykładu pt. Rewolucja angielska i restauracja Stuartów. Można było zapoznać się z aktualnym stanem wiedzy w wydaniu anglosaskim, w kwestiach przełomowych wydarzeń z historii Albionu. 


Niektórzy z uczestników odważyli się nawet zadać pytania w języku prelekcji, za co należą się gratulacje. Miejmy nadzieje, że pomoże to naszym uczniom osiągnąć lepsze wyniki w trakcie egzaminów maturalnych z historii i j. angielskiego. Prelegent otrzymał w zamian od Pani Dyrektor upominek, monografię naszej szkoły. 
Organizatorem spotkania był dr Piotr Kardyś.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-