I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Świętokrzyskie Targi Ekonomii Społecznej PDF Drukuj

24131444 1476505322425096 8845144970980071844 nUczniowie klas pierwszych pod opieką pani Agnieszki Marczewskiej w ramach nauki podstaw przedsiębiorczości wzięli udział gali Świętokrzyskich Targów Ekonomii Społecznej. Podczas gali odbył się konkurs wiedzy o ekonomii społecznej, w którym wzięło udział, aż 9 trzyosobowych zespołów z naszej szkoły. Współzawodniczyliśmy z zespołami z kieleckich liceów i techników. Tytuł Omnibusa Wiedzy o Ekonomii Społecznej i I miejsce zdobyły uczennice naszej szkoły: Julia Samson (1e), Małgorzata Piskulak (1b) i Natalia Fąfara ( 1c).

Dziewczęta dostały nagrodę w postaci pucharu oraz kuponu na 360 zł w Empiku, za co zostaną zakupione książki i pomoce naukowe. III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Ilona Wojtan (1a), Bernadetta Wiącek (1a) oraz Mikołaj Sieczka (1b). Do ścisłego finału przeszła również drużyna w składzie: Blanka Figarska (1b), Bartłomiej Kraska (1c) i Kornel Pajek (1c). Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w zakresie ekonomii społecznej.
Poza konkursem uczniowie mogli podziawiać występy artystyczne, zwiedzić kiermasz rękodzieła, a także obejrzeć niezwykłe przedstawienie w wykonaniu Teatru Plastycznego Sen, gdzie osoby głuchonieme przedstawiły swoje wyobrażenie muzyki. Było to bardzo poruszające widowisko muzyczno-platyczne.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-