I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
"Dwujęzyczne Świętokrzyskie" PDF Drukuj

25446007 1492060617536233 707227804416328947 n18 grudnia reprezentacja uczniów naszej Szkoły już po raz drugi wzięła udział w konferencji w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Spotkanie odbyło się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Language Show "Going Bilingual, Unlocking Your Potential" ma na celu ukazanie korzyści wynikających z dwujęzyczności, a zatem podkreślenia wartości nauki języków obcych. Młodzież z wielu szkół z województwa świętokrzyskiego miała możliwość poszerzyć swoje kompetencje lingwistyczne słuchając interesujących wykładów oraz paneli dyskusyjnych w języku angielskim.

Uczniowie szkół średnich przygotowali prezentacje, m.in. o ich pasji do nauki kolejnych języków obcych, kulturze ich rodzinnych krajów a także o zabawnych nieporozumieniach językowych wynikających z dosłownego tłumaczenia pewnych zwrotów. W konferencji wzięło udział wiele interesujących postaci z różnych dziedzin - Ewa Łukomska - dziennikarka Echo Dnia, Robert Cassettari - nauczyciel j. angielskiego z Australii czy Sange Sood - ekspert kulinarny oraz nauczyciel j. angielskiego z Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania nie zabrakło również występów muzycznych oraz przerwy na poczęstunek. Całe przedsięwzięcie zostało poprowadzone przez Andrzeja Łukasika - współtwórcę projektu, który podkreślał, że jeśli zależy nam na Polsce, musimy uczyć się języka angielskiego. 
Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" od bieżącego roku szkolnego. 
Kacper Palkowski, kl. II a

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-