I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
„Dwujęzyczne Świętokrzyskie” PDF Drukuj

dwuLanguage Show w naszej szkole.
19 kwietnia odbyły się pierwsze, inauguracyjne warsztaty językowe w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Do tej pory uczniowie I LO wyjeżdżali na warsztaty do Kielc, tym razem spotkanie odbyło się w murach Erbla. Gościliśmy p. Andrzeja Łukasika z Urzędu Marszałkowskiego, koordynatora projektu, który poprowadził pierwszą część warsztatów, przybliżył ideę projektu oraz przekonywał, że dwujęzyczność pomaga otworzyć każde drzwi do świetlanej przyszłości. Kolejnym punktem warsztatów była dyskusja panelowa, którą poprowadził p. Łukasik, a udział w niej wzięło troje uczniów naszej szkoły: Agata MańkoAdrian Grunt oraz Bartek Kraska.

Opowiadali między innymi o początkach swojej przygody z językiem angielskim, czym dla nich jest dwujęzyczność, a także o sytuacjach „kryzysowych” z własnego życia, kiedy znajomość języka angielskiego okazał się dla nich „wybawieniem”. Warsztaty uświetnił wspaniały występ muzyczny. Kacper Palkowski zaśpiewał piosenkę Amy Winehouse – Valerie. Ostatnią część warsztatów poprowadził p. Sange Sood. Sange rozmawiał z uczniami o drogich samochodach, pikantnej kuchni azjatyckiej, klubie piłkarskim z Liverpool, hobby, planach na przyszłość oraz o muzyce. Warsztaty odbywały się w całości w języku angielskim. Ponieważ Sange Sood to nie tylko doskonały nauczyciel języka angielskiego, ale również uczestnik programu Master Chef, nasze (już umówione) wrześniowe spotkanie będzie warsztatem językowo-kulinarnym, z naciskiem na sztukę kulinarną. Nie możemy się doczekać!

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-