I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Finał Wojewódzki Konkursu Marynistycznego. PDF Drukuj

33061418 1641702879238672 5920224027938390016 n 112 maja w Jędrzejowie rozegrany został LVI Finał Wojewódzki Konkursu Marynistycznego pn. ”Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Nasze miasto oraz szkołę reprezentowali: Karolina Jesionek klasa 2e i Jacek Witek z klasy 1b wraz ze swoimi drużynami. Podobnie jak w latach ubiegłych Skarżysko – Kamienna zwyciężyło zajmując 1 i 2 miejsce, pokonując 5 innych drużyn.

Zawody odbywają się w pięciu konkurencjach. Są to: pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej, wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiedzy morskiej. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna: Martyna Gibała – ZSE i Jacek Witek I LO, a na miejscu drugim uplasowała się drużyna – Karolina Jesionek I LO i Oskar Gawron II LO. Jacek Witek wraz ze swoją drużyną będą reprezentować województwo świętokrzyskie w zawodach centralnych Konkursu, które odbędą się w dniach 25 – 27 maja w Jastarni.