I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Światowy Dzień Zwierząt PDF Drukuj

8W ramach Światowego Dnia Zwierząt, który obchodzimy 4 października, od wielu lat w naszym liceum organizowana jest zbiórka karmy oraz potrzebnych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Dyminach. 
Zachęcamy do okazania dobrego serca i przynoszenia darów do sali 27.
Akcja trwa do 26 października. 
Dziękujemy!

Organizatorzy: klasa 3F
Foto: Olga Rzeszutek

10 października w patio MCK w Sku-Kam. uczniowie naszego liceum odebrali O'SKARY za film o historii budynku I LO, czyli naszym budynku. To nie żart. Autorami krótkiej etiudy filmowej 7 uczniów klas pierwszych, którzy pod kierunkiem p. P. Kardysia i pod okiem profesjonalnego edukatora-filmowca M. Kondraciuka, korzystając z oferty Muzeum Orła Białego (p. P. Kołodziejski) i dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na zadanie "Prawda czasu i prawda ekranu" wzięli udział w warsztatach nauki kręcenia filmu, a następnie samodzielnie nakręcili film. Film można pobrać ze strony Muzeum Orła Białego w Sku-Kam. W filmie staraliśmy się przekazać najważniejsze fakty z historii budynku, ale też pokazać jedną z jego wielu tajemnic. Chcieliśmy przypomnieć absolwentom, obecnym uczniom i mieszkańcom miasta o niezwykłym miejscu spotkań, jakim była nasza szkoła na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Uczniowie klasy 1e wzięli także udział w debacie na temat obecności polityki historycznej kiedyś i obecnie. Wszyscy wspólnie doszli do wniosku, że najmniej polityki historycznej jest w uczeniu o historii Małych Ojczyzn, o czym przekonuje m.in. film autorstwa naszych uczniów.
 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-