I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Projekt Etno-Polska PDF Drukuj

922 uczniów naszej szkoły przystąpiło do projektu edukacyjnego Etno-Polska. Podjęliśmy współpracę z organizacją pozarządową "Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna". W ramach projektu odbywa się cykl zajęć warsztatowych dotyczących badań etnograficznych. Uczestnicy zajęć przeprowadzili swoje pierwsze badania etnograficzne - czyli rozmowy z mieszkańcami naszego miasta na temat zmian w postrzeganiu przestrzeni targowiska miejskiego w Skarżysku-Kamiennej. Uczniów czekają jeszcze inne zadania - przeprowadzanie wywiadów środowiskowych i przygotowanie wystawy, która ma być prezentowana na festiwalu filmowym "Oczy i obiektywy Skarżyska". Opiekunami projektu są p. Agnieszka Marczewska i p. Sławomir Siudek.

 
10 października w patio MCK w Sku-Kam. uczniowie naszego liceum odebrali O'SKARY za film o historii budynku I LO, czyli naszym budynku. To nie żart. Autorami krótkiej etiudy filmowej 7 uczniów klas pierwszych, którzy pod kierunkiem p. P. Kardysia i pod okiem profesjonalnego edukatora-filmowca M. Kondraciuka, korzystając z oferty Muzeum Orła Białego (p. P. Kołodziejski) i dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na zadanie "Prawda czasu i prawda ekranu" wzięli udział w warsztatach nauki kręcenia filmu, a następnie samodzielnie nakręcili film. Film można pobrać ze strony Muzeum Orła Białego w Sku-Kam. W filmie staraliśmy się przekazać najważniejsze fakty z historii budynku, ale też pokazać jedną z jego wielu tajemnic. Chcieliśmy przypomnieć absolwentom, obecnym uczniom i mieszkańcom miasta o niezwykłym miejscu spotkań, jakim była nasza szkoła na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Uczniowie klasy 1e wzięli także udział w debacie na temat obecności polityki historycznej kiedyś i obecnie. Wszyscy wspólnie doszli do wniosku, że najmniej polityki historycznej jest w uczeniu o historii Małych Ojczyzn, o czym przekonuje m.in. film autorstwa naszych uczniów.
 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-