I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
"Oczy i Obiektywy" PDF Drukuj

12W sobotę 17 listopada uczniowie z projektu edukacyjnego Etno-Polska mieli swój pierwszy w życiu wernisaż w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wystawa jest jednym z punktów Skarżyskiego Przeglądu Filmów Etnograficznych "Oczy i Obiektywy". Przed tym wydarzeniem nasi uczniowie przez 3 tygodnie zbierali zdjęcia i informacje dotyczące przeszłości Skarżyska-Kamiennej i Suchedniowa.

Efektem tych działań jest wystawa opracowana przez profesjonalną plastyczkę, która przedstawia jak nasza Mała Ojczyzna wyglądała kiedyś i jaka jest dzisiaj. W uroczystej inauguracji wystawy wzięli udział uczniowie, którzy opowiadali o swoim uczestnictwie w projekcie, Natalia Pajdo z kl. 1d wygłosiła tekst poetycki lokalnego autora, przemawiały p. Dyrektor MCK - Małgorzata Michnowska-Małek oraz p. Dyrektor naszej szkoły - Martyna Maćkowiak. Wśród widzów znalazły się Panie ze Skarżyskiego Klubu Seniora, które wcześniej udzielały wywiadów na temat swoich przeżyć. Wystawę można oglądać w MCK jeszcze przez 2 tygodnie, a później będzie gościć w naszej szkole. Chcielibyśmy serdecznie podziękować koordynatorom projektu p. Justynie Orlikowskiej, p. Joannie Kościańskiej oraz p. Mateuszowi Kłosowi ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna, którzy umożliwili nam udział w tak ciekawej przygodzie edukacyjnej. Serdecznie pozdrawiamy również Panie ze Skarżyskiego Klubu Seniora. Opiekunami projektu byli p. Agnieszka Marczewska i p. Sławomir Siudek.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-