Aktualnosci / MŁODY GŁOS EUROPY - JAK MŁODE POLKI I POLACY WIDZĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W UE

MŁODY GŁOS EUROPY - JAK MŁODE POLKI I POLACY WIDZĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W UE

MŁODY GŁOS EUROPY - JAK MŁODE POLKI I POLACY WIDZĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W UE

W jakiej Unii Europejskiej chce żyć młodzież? Co ich zdaniem wymaga zmian i reform? 9 maja 2021 r., w Dzień Europy, Komisja Europejska w Polsce oddaje głos młodym ludziom, aby powiedzieli, co jest dla nich ważne i jak wyobrażają sobie swoją przyszłość. Debata online z udziałem młodzieży i ekspertów będzie transmitowana na żywo od godz. 12:00 na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.
Od kilku tygodni trzy grupy młodych ludzi z całej Polski pracowały w ramach wirtualnych warsztatów, by przedstawić swoje wspólne postulaty i pomysły na zmiany w UE.  Poznamy je w Dzień Europy, 9 maja br., podczas debaty online „Młody głos Europy”, organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 
Za najważniejsze dla własnej przyszłości, młodzi ludzie uznali tematy edukacji, zdrowia oraz wartości, prawa i sprawiedliwości. Będą o nich rozmawiać z ekspertami:
·                     Andrzejem Rysiem, dyrektorem ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji DG SANTE z Komisji Europejskiej
·                     dr hab. Renatą Mieńkowską-Norkiene, ekspertką Team Europe
·                     dr hab. Marcinem Napiórkowskiem, semiotykiem kultury, ekspertem Team Europe
·                     Justyną Suchecką, dziennikarką, autorką „Young Power”
 Debata „Młody głos Europy” odbędzie się 9 maja (niedziela) o godz. 12:00 w formule online – transmisja na żywo na YouTube @komisjaeuropejska oraz Facebook @komisjaeuropejska. Spotkanie będzie miało charakter otwarty - każdy może w nim uczestniczyć za pośrednictwem internetu oraz będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy. W trakcie debaty będzie można zadawać pytania w komentarzach pod transmisją. Debatę poprowadzi dziennikarka Justyna Dżbik.
 
Debata „Młody głos Europy” rozpoczyna w Polsce cały cykl spotkań, konferencji i debat, które będą odbywać się w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy (CoFE) – projektu Komisji Europejskiej, którego celem jest zachęcenie obywateli UE, aby aktywnie uczestniczyli w tych debatach, zgłaszali swoje postulaty i odegrali czołową rolę w określeniu priorytetów i wszystkich strategii politycznych Unii Europejskiej. Kluczowa rola w kształtowaniu przyszłości projektu europejskiego przypadnie właśnie młodym ludziom.