Aktualnosci / Sukces ucznia Mateusza Drabika w VII Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży.

Sukces ucznia Mateusza Drabika w VII Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży.

            Troje uczniów  I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej -Wiktoria Nobis, Maja Roge i Mateusz Drabik, wzięli udział w VII Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży organizowanych przez Wydział Filozoficzny UPJPII w Krakowie. Uczniowie przygotowywani byli przez nauczyciela filozofii -p. Agnieszkę Marczewską.

            Celem warsztatów  jest  uświadomienie uczniom, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego. Warsztaty kończą się konkursem dla wszystkich uczestników, gdzie nagrodą jest stypendium.

            Do udziału w konkursie zgłosiło się 537 uczniów ze szkół średnich w całym kraju, do finału zakwalifikowało się jedynie 30 uczestników, w tym uczeń naszej szkoły Mateusz Drabik, który   uzyskał 57 pkt. (na 60 pkt. możliwych).

            Tematem tegorocznej edycji warsztatów  jest znaczenie średniowiecza w kulturze, filozofii              i sztuce. Uczniowie brali udział w warsztatach interaktywnych, a następnie wybierali temat pracy dotyczącej "mroków średniowiecza". Warsztaty i konkurs służą  poszerzeniu horyzontów                         w zakresie szerokiej wiedzy interdyscyplinarnej, stanowią również okazję do zapoznania się ze środowiskiem akademickim Uniwerystetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

            Mateuszowi Drabikowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale konkursu!