Aktualnosci / Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

🇵🇱 Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 🇵🇱
Z radością informujemy, że uczniowie klasy 1b zorganizowali tegoroczne szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji przygotowali:
🎙️ okolicznościową audycję, która została wyemitowana przez szkolny radiowęzeł, przybliżając wszystkim znaczenie tego ważnego wydarzenia historycznego,
🎀 kotyliony w barwach narodowych, które podkreśliły uroczysty charakter dnia,
🎭 konkurs na inscenizację obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”, rozwijający kreatywność i pozwalający uczniom lepiej zrozumieć realia epoki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, która w nagrodę wybierze się na kręgle. Gratulujemy!
🌸 Życzymy całej społeczności szkolnej radosnego i spokojnego świętowania oraz udanego, pełnego odpoczynku długiego weekendu majowego!

Kategorie

Powiązane