Ekonomia społeczna dla szkół - wycieczka 2a do Domu Spokojnej Książki

Wyprawa klasy 2a do magicznego Domu Spokojnej Książki.
Klasa 2a wraz z opiekunami - p. Agnieszką Marczewską i p. Markiem Kanią, odwiedziła jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce - Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie.
Dom Spokojnej Książki to przystań dla niechcianych książek prowadzona przez p. Monikę Kowalczyk-Kogut i Piotra Koguta. Stara wiejska stodoła dzięki ich inwencji zmieniła się w miejsce spotkania kultur. Odbywają się tam liczne warsztaty dla młodzieży, koncerty, eventy artystyczne. Klasa 2a wzięła udział w warsztatach czerpania papieru oraz pieczenia pierników. Uczniowie mogli poznać historię tworzenia papieru i sami produkowali własne kartki, używając do tego starych metod produkcji. Wszyscy wysłuchaliśmy legend dotyczących powstawania polskich pierników i mogliśmy upiec je sobie w formach dla dawnych dworzan. Najciekawsza była jednak opowieść o powstawaniu tego przepięknego i klimatycznego miejsca, które zauroczyło wszystkich... i to historia zapomnianych książek okazała się tą najciekawszą.
Na zakończenie warsztatów wśród przepięknej jesiennej aury uczniowie mogli odpocząć przy ognisku integracyjnym - tutaj nasze serca skradł miejscowy kot, który bardzo szybko się z nami zaprzyjaźnił i zaprowadził nas do Drzwi do Lasu. A tam zaskoczyła nas potęga przyrody i urok tego miejsca. To trzeba zobaczyć i przeżyć.
Link do strony Domu Spokojnej Książki:
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w aktualnościach i na szkolnym FB